Ημερίδα γνωριμίας με τις νέες τεχνολογίες στο χώρο της εκπαίδευσης

Από 18/02/2017, 09:30:00 Μέχρι 18/02/2017, 15:30:00
Πολιτιστικό κέντρο Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου
Microsoft in Education

Η ομάδα Microsoft in Education σας προσκαλεί σε μία ημερίδα γνωριμίας με τις νέες τεχνολογίες στο χώρο της εκπαίδευσης, το Σάββατο στις 18 Φεβρουαρίου 2017 στη Λευκωσία.

Κατά τη διάρκεια της ημέρας θα έχετε την ευκαιρία να ανταλλάξετε απόψεις και εμπειρίες με εκπαιδευτικούς που έχουν εντάξει τις τεχνολογίες Microsoft στη διδασκαλία τους (OneNote, Sway, Office Mix κλπ) και να δείτε πώς μπορείτε να αναπτύξετε τόσο τις δικές σας δεξιότητες, όσο και των μαθητών σας.

Ενημερωθείτε για το πρόγραμμα Microsoft Innovative Educators και δείτε πώς μπορείτε να πάτε το μάθημά σας ένα βήμα πιο πέρα.

Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν, θα πρέπει προηγουμένως να έχουν κάνει εγγραφή!! Στους εκπαιδευτικούς που θα συμμετέχουν θα δοθεί πιστοποιητικό συμμετοχής.

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ